727 478 424

terapiapb@wp.pl

Pomoc psychologiczna w sytuacjach nagłych

Pomoc psychologiczna w sytuacjach nagłych

Czasami w naszym życiu dzieją się rzeczy, których nie zaplanowaliśmy i nie spodziewaliśmy się. Niestety czasami są to wydarzenia bardzo nieprzyjemne a nawet tragiczne. Mogą dotyczyć tylko nas ale też i naszej rodziny, bliskich nam osób. Gdzie wtedy uzyskać pomoc – wsparcie, poradę itd.? Dokąd się o nią zwrócić, gdy nie możemy czekać?
W dzisiejszych czasach dostępność prywatnych usług psychologiczno-psychoterapeutycznych, psychiatrycznych jest duża i prawie nieograniczona czasowo, część specjalistów oferuje usługi on-line czy telefoniczne.
Jednak na szczęście i w takich sytuacjach, kiedy nasz portfel nie pozwala nam skorzystać z odpłatnej pomocy, mamy kilka możliwości. Pomocą mogą służyć m.in. pracownicy Ośrodków Interwencji Kryzysowej (część pełni całodobowe dyżury) mieszczących się w niemal każdej miejscowości,różnego rodzaju telefony zaufania a także Miejskie czy Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej (choć te zazwyczaj otwarte są od poniedziałku do piątku).

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji życiowej, zawalił Ci się właśnie świat, nie masz pojęcia co zrobić, przeraża Cię to, martwisz się o swoich bliskich, nie wiesz jak im pomóc, nie zwlekaj – skorzystaj z wyciągniętej, pomocnej dłoni – pomocy specjalistów we wspomnianych miejscach. Nie musisz być z tym wszystkim sam!

Przykładowe telefony zaufania:

-Telefon w sprawie zaginionego dziecka czy nastolatka: 116 000 (www.zaginieni.pl);

-Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii”: 22 668-70-00 czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 – 18.00 (psycholodzy i prawnicy) – prowadzone przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”).

W sytuacjach nagłego, bieżącego zagrożenia życia bądź zdrowia własnego czy bliskich Ci osób, np. z powodu czyjegoś zachowania możesz oczywiście skorzystać z telefonów alarmowych 112 czy 999 (pogotowie) bądź 997 (policja).