727 478 424

terapiapb@wp.pl

Pogram Ograniczania Picia

Pogram Ograniczania Picia

Ma na celu ograniczanie spożywania alkoholu poprzez zmianę wzorca używania danej substancji. Dzięki temu ma zmniejszyć indywidualne i społeczne skutki uzależnienia.

Kierowany jest przede wszystkim do osób szkodliwie zażywających alkohol, które nie przejawiają nasilonych zaburzeń jego używania oraz uzależnionych, którzy nie akceptują całkowitego zaprzestania spożywania alkoholu (bez przeciwwskazań zdrowotnych dla spożywania, na początkowym etapie uzależnienia, z małym nasileniem jego objawów i skutków, młodszych wiekiem) ale chcą i osiągnęły dojrzałość do zmiany wzorca jego przyjmowania.

Na Program Ograniczania Picia (POP) składają się oddziaływania indywidualne i/bądź  grupowe mające na celu „wypracowanie zdyscyplinowanego wzoru konsumpcji alkoholu, zgodnego z ustalonym wspólnie z terapeutą planem picia, zawierającym zestaw zasad dotyczących używania alkoholu (ilość, częstość, kontekst, czas i miejsce)” (Bętkowska-Korpała B., 2021).

Standardowy czas trwania leczenia to 8-12 tygodni. W jego ramach odbywają się spotkania terapeutyczne z częstotliwością min. 1/tydz.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z specjalistycznej pomocy a chcesz wprowadzić zmiany w obszarze spożywania przez Ciebie alkoholu (ilości, częstotliwości, okolicznościach towarzyszących, skutkach, czasie i miejscu), posługiwanie się komputerem bądź aplikacją telefoniczną, nie stanowi dla Ciebie problemu, to szansę stanowić może specjalistyczny program.

Pod kierownictwem Pani prof. Barbary Bętkowskiej-Korpały powstał E-POP –Program Ograniczania Picia
w postaci aplikacji i platformy www dla osób z problemem alkoholowym.

Możesz do niego uzyskać bezpłatny dostęp na stronie www.e-pop.pl (wersja komputerowa) bądź znaleźć
w sklepie Google Play (wersja na telefon).

Po zarejestrowaniu się w programie, będzie miała miejsce krótka ocena Twojego spożywania alkoholu a następnie rozpocznie się 11-sto tygodniowy etap pracy nad zmianą.

Pomocnymi będą w nim ciekawe interaktywne ćwiczenia, w barwnej szacie graficznej.

Będziesz mógł też poddawać ocenie stopień przybliżania się do realizacji zamierzonego celu, efekty własnych działań (m.in. ocena zmiany zaszłej po 6 mieś.).

Chcesz coś zmienić?! Nie wiesz jak a nie chcesz zwrócić się bezpośrednio do psychoterapeuty? Spełniasz powyższe kryteria?

Nie zastanawiaj się dłużej!!!  Wejdź na www.e-pop.pl i zrób coś dla siebie!! Rozpocznij proces zmiany! To wcale nie musi być straszne!!

Powodzenia!